top of page
חיפוש

הנרות הללו


בחנוכה אני אוהבת להסתכל קצת על הנרות הדולקים בחנוכיות מיד לאחר הדלקתן (במשפחתנו כל אחד וכל אחת מדליקים חנוכיה משלהם)...במיוחד באלה שבחנוכיות שבחוץ, במרפסת, שיושבת בקופסת זכוכית יפה... לפעמים יש ללהבות הקטנות מאבק קיומי ברוח החורפית שמנשבת אצלנו בעוז. יש כל מיני השוואות שניתן לעשות בין נרות החנוכה לבינינו, בני האדם, והרבה השראה שאפשר לקבל.

נרות חנוכה דולקים בחנוכיות

כל אחד מאיתנו הגיע לעולם עם כל מיני איפיונים, תכונות, יכולות בתחומים מסויימים, חוזקות שייחודיות לו, כישרון מסויים..

ולפעמים דווקא לא נולדנו אתן, אלא עם חסרון מסויים או התמודדות. ואולי היינו צריכים לעבור כמה דברים בחיים כדי ללמוד, כדי להתחזק, לשרוד, להתחשל, לצמוח. במקרים כאלה אפשר להגיד שקיבלנו יכולת, פיתחנו אותה (גם אם בעצם נאלצנו לעשות את זה) ואנחנו יכולים לבחור להסתכל על זה כעל מתנה: משהו טוב שיצא לנו ממשהו שלא היה טוב במקור.

כך או אחרת, יש לנו יכולת, כישרון או כישורי חיים מסויימים, יתרון סגולי בתחום כלשהו (או כמה).

מה צריך להיות הגודל של היכולת הזו כדי "להחשב"? חייבים להיות אור גדול?

הדבר החשוב הוא שלכל אחד יש את גודל הלהבה שלו, שבאה לשרת מטרה אחרת, ולכל להבה יש את התפקיד שלה. יש אור שמשפיע בבת אחת על המונים ויש אור שמשפיע על אחד.. וצריך גם כאלה וגם כאלה וגם אחרות שבאמצע...אור- זה אור! אם זה מאיר משהו או מישהו זה העניין החשוב.

אז מה האור שלכם? מה היכולת שלכם, המשהו שבו אתם מרגישים שאתם טובים? איך אתם מאירים את העולם? או מאירים לעולם? למי אתם מהווים אור? ומתי זה קורה?

לפעמים אנשים יודעים בדיוק במה הם טובים.

במקרים אחרים יש ערפול שמקשה עליהם לראות את האור שהם..

זה קורה למשל כשיש ביקורת עצמית גבוהה, פרפקציוניזם, דכדוך רגעי או קבוע, הערכה עצמית נמוכה, אמונות שליליות מוטעות שאחרים הטמיעו בהם מגיל צעיר ביותר, ועוד. אפשר (וכדאי) להתגבר על המכשולים הללו!

אני מזמינה אתכם עכשיו לעשות עם עצמכם תרגיל קטן וכייפי, שיכול להרים אתכם ולהביא לכם שמחה ואור!

תצטרכו כלי כתיבה, ודף, כמה דקות ומקום שקט ונעים, שבו אתם יכולים לשבת עם עצמכם בצורה רגועה ולחשוב.. אולי אפילו מול נרות החנוכיה...

ותבדקו עם איזה מתנות הגעתם לעולם.. תרשמו אותן על הדף שלכם..ממש כל דבר, קטן וגדול כאחד... דברים שקשורים לגוף, דברים שקשורים לשכל, לרגש.. הכל..

ועכשיו תזכרו באנשים שאוהבים אתכם..

ותבדקו למה הם מרגישים כך כלפיכם? זה משהו בדרך שבה אתם מתנהגים אולי, משהו בקשר שלכם אתם, שהוא חשוב ומשמעותי עבורם..כי אתם מיוחדים בשבילם. כי יש בכם משהו משלכם.

מה קורה בתחום העבודה שלכם? אפשר גם עבודה שהיתה לכם בעבר.. האם אתם יכולים למצוא שם נקודה של ייחוד? הערכה וחיזוק שקיבלתם בזמן כזה או אחר? עזרתם למישהו במשהו?

איזה עוד דברים קטנים יצא לכם לעשות- שהביאו אור למישהו? זה יכול להיות גם לעצור ולתת זכות קדימה להולך רגל, להגיד שלום לשכנים שלכם, להתקשר להורים שלכם לשאול מה שלומם היום.. אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת איך מחוות לכאורה קטנות משפיעות על האחר..

תרשמו הכל על הדף שלכם.

אתם יכולים גם לחשוב- האם יש תחום שהייתם רוצים ללכת ללמוד? ולמה? מה מושך אתכם ללמוד דווקא את זה? (ואפשר שהתשובה תתחיל ב: "כי אני טוב/ה ב..")

מה החלום שלכם? מה הייתם באמת רוצים לעשות, להיות, לעסוק? האם אתם יכולים לראות את האור שלכם שם?

יכול להיות שיש שאלות שהיה יותר קל למצוא את התשובות מאחרות, וזה בסדר וטוב. לפעמים לא לכל שאלה יש תשובה (או לא כרגע).

תוכלו במשך הזמן להרחיב ולשכלל את רשימת האור שאתם, ולהוסיף לה עוד ועוד נקודות.

שמרו את הרשימה: יש רגעים בחיים שאנחנו צריכים חיזוק ותזכורת שאנחנו שווים, שאנחנו טובים, שאנחנו באמת אור!

ומאחר שבנלפ עסקינן- בואו נלך עוד צעד: עשו לכם סימן: בכל פעם שתסתכלו על נרות החנוכה הדולקים ומאירים בחנוכיה- הזכרו ברשימה היפה שהכנתם, ותוכלו להרגיש איך גם אתם מאירים את העולם עם הייחוד והטוב שלכם!

חג חנוכה שמח ומואר לכולכם!12 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page